Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Dla Świadczeniodawców
Komunikat dla Świadczeniodawców realizujących świadczenia z rodzaju LECZENIE SZPITALNE w zakresie TERAPEUTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE –
„Leczenie raka wątrobokomórkowego”
W odpowiedzi na liczne zapytania Świadczeniodawców realizujących terapeutyczny program zdrowotny „Leczenie raka wątrobokomórkowego” oraz w nawiązaniu do Zarządzenia 36/2011/DGL Prezesa NFZ z dnia 7 lipca 2011r. zmieniającego Zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie terapeutyczne programy zdrowotne, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informuje:
Dotychczas leczenie pacjentów z rozpoznaniem raka wątrobokomórkowego było finansowane w ramach chemioterapii niestandardowej. Od momentu wejścia w życie w/w Zarządzenia tj. od dnia 1 lipca 2011r. pacjenci leczeni w ramach chemioterapii niestandardowej, którzy spełniają kryteria kwalifikacji do programu terapeutycznego i przed zastosowaniem preparatu Nexavar (sorafenib), nie stosowali innego farmakologicznego leczenia przeciwnowotworowego, powinni kontynuować terapię w ramach programu terapeutycznego „Leczenie raka wątrobokomórkowego”. W przypadku pacjentów, którzy aktualnie są leczeni w ramach chemioterapii niestandardowej preparatem Nexavar (sorafenib) i nie spełniają kryteriów włączenia do programu, mogą kontynuować leczenie w ramach chemioterapii niestandardowej (jeżeli nie mają progresji choroby), jednak przy założeniu, iż akceptacja finansowa świadczenia - polegającego na zastosowaniu preparatu Nexavar®- jest możliwa tylko do poziomu wartości, wyliczonej na podstawie ceny za 1 mg substancji czynnej określonej w katalogu substancji czynnych stosowanych w terapeutycznych programach zdrowotnych (załącznik Nr 2 w/w Zarządzenia Prezesa NFZ).
Jednocześnie, MOW NFZ uprzejmie informuje, iż od momentu wejścia w życie Zarządzenia Prezesa nr 36/2011/DGL NFZ tj. od dnia 1 lipca 2011 r. pacjenci nowo zdiagnozowani mogą być leczeni preparatem Nexavar tylko w ramach terapeutycznego programu zdrowotnego „Leczenie raka wątrobokomórkowego”, po spełnieniu kryteriów włączenia do Programu.
Dział Programów Terapeutycznych i Chemioterapii MOW NFZ
Tel. (12) 29 88 489, (12) 29 88 491