Dla świadczeniodawcy

Dla Świadczeniodawców

Komunikaty

Komunikat dla Świadczeniodawców realizujących świadczenia w zakresie TERAPEUTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE

06-07-2009

Komunikat dla Świadczeniodawców realizujących świadczenia w zakresie TERAPEUTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informuje, iż uruchomiona została aplikacja System Monitorowania Programów Terapeutycznych (SMPT) dla następujących programów terapeutycznych: „Leczenie choroby Pompego”, „Leczenie mukopolisacharydozy typu II – zespół Huntera”, „Leczenie niskorosłych dzieci z ciężkim pierwotnym niedoborem czynnika IGF-1”, „Leczenie choroby Gauchera”, „Leczenie przewlekłych zakażeń płuc u pacjentów z mukowiscydozą”.
MOW NFZ zwraca się z uprzejmą prośbą do Świadczeniodawców realizujących świadczenia w ramach w/w programów o prześledzenie poniższych instrukcji celem uzyskania dostępu do przedmiotowej aplikacji.
Świadczeniodawcy mogą w każdej chwili rozpocząć pracę z programem. Jeżeli Świadczeniodawca pracuje już w SMPT i ma w ramach swojej placówki użytkownika-administratora, to wystarczy, że przydzieli on sobie lub innym użytkownikom grupę uprawnień np. „Mukowiscydoza”; „Choroby rzadkie” w następujący sposób: na stronie logowania https://csm-swd.nfz.gov.pl/ należy kliknąć na link : „Wniosek o założenie użytkownika/ zmianę hasła/ rozszerzenie uprawnień”. Pojawi się ekran –Rejestracja wniosku dotyczącego systemu SIMP/SMPT, gdzie mamy do wyboru dwie opcje :Rejestracji i Logowania. Wybieramy opcję „Rejestracji” .Pojawia się okno – Wybór rodzaju wniosku, gdzie wybieramy za pomocą rozwinięcia menu : rejestracja użytkownika, zmiana hasła i rozszerzenie uprawnień. Dla poszerzenia uprawnień np. o „Mukowiscydoza” lub „Choroby rzadkie”, wybieramy opcję „rozszerzenie uprawnień” , a potem określamy moduł „SMPT” i ok. Następnie uzupełniamy dane w systemie w oknie „Rejestracja wniosku - dane do wniosku” , wpisujemy wyświetlający się kod i zapisujemy. Użytkownik – administrator sam nadaje sobie uprawnienia, nie ma potrzeby wysyłania faxem wniosku do MOW NFZ, gdyż po jego generacji w systemie jest on widoczny dla MOW NFZ.
Świadczeniodawcy, którzy nigdy wcześniej nie pracowali z aplikacją, muszą uzyskać uprawnienia. Na stronie logowania ). Po uzyskaniu konta administratora - użytkownika Świadczeniodawca, może albo dołożyć sobie odpowiednie uprawnienia poprzez postępowanie takie jak w sytuacji posiadania użytkownika - administratora (tzn. jak wyżej) albo użytkownik - administrator tworzy nowego użytkownika, bez uprawnień administratora, któremu nadaje odpowiednie uprawnienia.
Po dokonaniu formalności związanych z uzyskaniem dostępu do aplikacji SMPT, można wprowadzać dane Pacjentów dla odpowiedniej jednostki chorobowej. W przypadku planowanej kwalifikacji do następujących programów terapeutycznych: „Leczenie choroby Pompego”, „Leczenie mukopolisacharydozy typu II – zespół Huntera”, „Leczenie niskorosłych dzieci z ciężkim pierwotnym niedoborem czynnika IGF-1”, należy uzupełnić odpowiednie dane w systemie SMPT. Następnie papierową wersję wniosku o kwalifikację do przedmiotowego programu należy wysłać do odpowiedniego Zespołu Koordynującego celem uzyskania zgody na włączenie do programu.
Kwalifikacji do terapeutycznych programów zdrowotnych: „Leczenie choroby Gauchera” oraz „Leczenie przewlekłych zakażeń płuc u pacjentów z mukowiscydozą” dokonują Świadczeniodawcy wedle kryteriów włączenia zawartych w opisie przedmiotowego programu terapeutycznego stanowiącym załącznik do Zarządzenia nr 16/2009/DGL Prezesa NFZ z dnia 10 marca 2009 r.
Ponadto Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informuje, iż wychodząc naprzeciw potrzebom Świadczeniodawców realizujących świadczenia z rodzaju leczenie szpitalne w zakresie terapeutyczne programy zdrowotne – „Leczenie choroby Pompego”, „Leczenie mukopolisacharydozy typu II – zespół Huntera”, „Leczenie niskorosłych dzieci z ciężkim pierwotnym niedoborem czynnika IGF-1”, „Leczenie choroby Gauchera”, „Leczenie przewlekłych zakażeń płuc u pacjentów z mukowiscydozą”, w dniu 9 lipca 2009 r. o godzinie 11:30 w siedzibie Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Ciemnej 6, 31-053 Kraków odbędzie się szkolenie z obsługi Systemu Monitorowania Programów Terapeutycznych prowadzone przez producenta oprogramowania firmę ABG S.A. Szkolenie adresowane jest do lekarzy oraz innych pracowników Szpitali zajmujących się programem SMPT.


 Dział Programów Lekowych i Chemioterapii
Wydział Gospodarki Lekami MOW NFZ
                                                                                                 tel. 012 29-88-489
Wszystkie aktualności