Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Informacja dotycząca wniosków Świadczeniodawców o indywidualne rozliczenie świadczeń zdrowotnych udzielanych Pacjentom powyżej 1
18-04-2011
Informacja dotycząca wniosków Świadczeniodawców o indywidualne rozliczenie świadczeń zdrowotnych udzielanych Pacjentom powyżej 18 roku życia w placówkach dla dzieci
Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie, odnosząc się do zapisów Zarządzenia Nr 65/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 22 października 2010 r. w sprawie przyjęcia do stosowania w Narodowym Funduszu Zdrowia wzorów wniosków o indywidualne rozliczenie Świadczeń i Bazy Zgód Indywidualnych, z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenia Nr 84/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. (pełne teksty dostępne na stronie www.nfz.gov.pl), zwraca Państwa uwagę na prawidłowe przygotowanie Wniosku stanowiącego załącznik nr 3 do ww. Zarządzenia Nr 84/2010/DSOZ, w tym właściwe wypełnienie części „G”, stanowiącej jego uzasadnienie.
W przypadku leczenia pacjentów po ukończeniu 18 roku życia w placówkach przeznaczonych dla dzieci, winno ono zawierać w szczególności – poza opisem stanu klinicznego – skonkretyzowane dla danego przypadku uzasadnienie potrzeby dalszego leczenia w placówce dla dzieci (wynikające np. z niedostępności danej metody leczenia w placówkach dla dorosłych, specyficzne uwarunkowania stanu klinicznego lub fizycznego pacjenta, konieczności zachowania jedności miejsca etapowego procesu opieki itp). Wskazanie jedynie okoliczności kontynuacji opieki w większości przypadków nie jest wystarczające.
Wszystkie wnioski podlegają analizie przez pracowników medycznych – lekarzy.
Właściwe uzasadnienie wniosku pozwoli na uniknięcie sytuacji wzywania do jego uzupełnienia i przedłużania się procedury wydania decyzji.