Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie informuje, że ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Wieliczce przy ul. Grottgera 30 będzie czynne do 31 lipca br.
Od 1 sierpnia br. pacjenci powiatu wielickiego będą mieć do dyspozycji ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gdowie (Gdów 402, tel. 12 346 24 05). Realizatorem świadczeń jest OPC Spółka z o.o. sp. k.
Inne najbliższe punkty nocnej i świątecznej pomocy:
Przypominamy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest przedłużeniem świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej. Pomoc medyczna udzielana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
Dyżurujący lekarz udziela porad:
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.
Ambulatoria nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Małopolsce
Pomoc medyczna w godzinach wieczornych, w weekendy i święta bez wychodzenia z domu
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu 800 137 200
Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 137 200 wieczorem, nocą, w weekendy i święta otrzymasz pomoc medyczną bez wychodzenia z domu.
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu działa w tych samych godzinach co ambulatoria nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 8.00 rano kolejnego dnia - po godzinach pracy poradni POZ, oraz w sobotę, niedzielę i święta. TPK obsługuje połączenia w języku polskim oraz po angielsku, rosyjsku i ukraińsku.
Porad medycznych udzielają profesjonalni medycy – pielęgniarki lub położne oraz lekarze. Aby uzyskać pomoc wystarczy mieć telefon i połączyć się z bezpłatnym numerem TPK. Średni czas oczekiwania na połączenie wynosi zaledwie kilkanaście sekund.
Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie