Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Zmiana miejsca udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

27-03-2024

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie informuje, że ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Kocmyrzowie 38A będzie czynne do 31 marca br.

Od 1 kwietnia br. pacjenci z obszaru Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, gm. m-w. Słomniki będą mieć do dyspozycji ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Słomnikach przy ul. św. Jadwigi Królowej 2 (tel. 12 388 29 99, 784 577 982). Realizatorem świadczeń jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotne Przychodnia Zdrowia w Słomnikach.

Przypominamy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest przedłużeniem świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej. Pomoc medyczna udzielana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Adresy wszystkich placówek na terenie Małopolski, w których można uzyskać pomoc medyczną w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, można znaleźć w tym miejscu.

Małopolska Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności