Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

#ŚrodyZProfilaktyką - spotkanie w MOW NFZ z krakowskimi Amazonkami

01-10-2019

Na specjalnie przygotowanym stoisku w Sali Obsługi wolontariuszki będą  udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi. Podzielą się też praktyczną wiedzą  z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami  w leczeniu. Amazonki poinstruują też kobiety jak samodzielnie badać piersi.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ  współpracuje z Amazonkami w ramach akcji „Środy z profilaktyką” w trakcie których namawiamy do regularnego kontrolowania swojego zdrowia w ramach kampanii Planuję Długie Życie Ministerstwa Zdrowia.  

Do tej pory Środy z profilaktyką odbyły się w jednej z krakowskich szkół, gdzie wspólnie z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym uczyliśmy młodzież pierwszej pomocy, w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, gdzie pacjenci mogli odebrać EKUZ, potwierdzić profil zaufany i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta, wykonać pomiar ciśnienia i poziom cukru, badania densytometryczne, badania słuchu,  badania PSA i w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym, gdzie zachęcaliśmy do profilaktyki chorób układu krążenia.

1 października w naszym oddziale będziemy również przypominać o możliwości szczepień przeciwko grypie osobom po 65 r. ż., które mogą skorzystać z refundacji szczepionki.   

Wszystkie aktualności