Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Środa z profilaktyką w MOW NFZ. Zmierz cukier, sprawdź skald swojego ciała i przekonaj się, że dieta nie musi być ani straszna,

26-11-2019

Środa z profilaktyką w Małopolskim Oddziale NFZ okazja, aby odwiedzić nasz oddział nie tylko po to, żeby załatwić sprawy urzędowe, ale również, aby porozmawiać ze specjalistami m.in. na temat profilaktyki i zdrowego odżywiania, a także skorzystać z prostych badań takich jak badanie poziomu cukru we krwi, czy badanie poziomu ciśnienia tętniczego.

Zapraszamy do naszego stoiska profilaktyki i informacji o zdrowie, gdzie można skorzystać z analizatora składu masy ciała, obliczyć swoje BMI i porozmawiać z dietetykiem na temat swoich nawyków żywieniowych. Będziemy wszystkich chętnych nawiać do stosowania diety DASH, która określana jest jako lecznicza, a jej celem jest przede wszystkim wspieranie układu krwionośnego. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to: „plan żywieniowy chroniący przed nadciśnieniem”.

Dieta DASH została opracowana przez amerykańskich specjalistów z Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Układu Krwiotwórczego. Stosowanie diety DASH może w bardzo szybkim tempie nie tylko obniżyć ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu, ale także umożliwić zgubienie zbędnych kilogramów.

Chcesz wiedzieć więcej, sprawdzić jadłospis – diety.nfz.gov.pl

Wszystkie aktualności