Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Środa z Profilaktyką w MOW NFZ. W zdrowym ciele, zdrowy duch

27-01-2020

Regularna aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników obniżających ryzyko zachorowania na szereg groźnych chorób – m.in. nowotwory i schorzenia serca. Osoby, które utrzymują prawidłowy ciężar ciała, regularnie ćwiczą i unikają papierosów, żyją średnio o 5-7 lat dłużej od swoich rówieśników, nieprzestrzegających zasad zdrowego stylu życia.

Dla poprawy kondycji fizycznej wystarczy 30 minut aktywności każdego dnia. Wszystkich tych, którzy nie wiedzą, jak zacząć albo szukają motywacji do wprowadzenia zdrowych zmian, zapraszamy na kolejną Środę z Profilaktyką pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

29 stycznia przy stanowisku profilaktyki i informacji o zdrowiu w krakowskiej siedzibie MOW NFZ (ul. Batorego 24), w godz. 9-15 będzie można zapoznać się z krótkimi filmami instruktarzowymi dla dorosłych i dzieci, które przygotowała Akademia NFZ, prezentującymi różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne. Środa z Profilaktyką będzie także okazją, by porozmawiać o zdrowym odżywianiu, dowiedzieć się, jak działa portal diety.nfz.gov.pl, czym jest dieta DASH i zabrać ze sobą domu gotowy, odpowiednio dobrany, siedmiodniowy jadłospis.

MOW NFZ na zimowisku

W województwie małopolskim trwają już ferie zimowe. Pracownicy MOW NFZ postanowili więc odwiedzić zimowisko, na którym w Poroninie odpoczywa Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. Wspólnie będziemy uczestniczyć w porannej gimnastyce, zjemy zdrowe śniadanie i pójdziemy na zakupy do „zdrowego sklepiku”, gdzie będą także czyhać niezdrowe niespodzianki. Dla uczestników zimowiska przygotowaliśmy również quizy, konkursy i kolorowanki, ułatwiające poznanie i zapamiętanie zasad zdrowego odżywiania.

Wszystkie aktualności