Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Środa z Profilaktyką. Dni walki z rakiem

03-06-2020

Uruchomiony w ub. roku cykl „Środa z Profilaktyką” ma już swoje stałe miejsce w działaniach Narodowego Funduszu Zdrowia na rzecz pacjentów. Kolejne odsłony akcji, organizowanej wspólnie z ekspertami z zakresu medycyny czy przedstawicielami stowarzyszeń pacjentów, są świetną okazją, by promować zdrowy styl życia i zachęcać do regularnego kontrolowania swojego stanu zdrowia. - Edukujemy, konfrontujemy powszechne błędne przekonania o zdrowiu z nauką i mądrą praktyką. Przekonujemy, że profilaktyka oraz wczesne wykrywanie chorób ma kluczowe znaczenie dla jakości i długości życia. Uczymy również świadomej troski o zdrowie przez cały rok – wskazuje Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do tej pory podczas „Śród z Profilaktyką” zapraszaliśmy Małopolan do odwiedzin w naszej sali obsługi klienta, gdzie specjaliści odpowiadali na pytania, rozwiewali wątpliwości i przeprowadzali proste badania diagnostyczne. Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 i ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa zmusiły nas jednak, by zrezygnować z tego typu spotkań. Po kilkutygodniowej przerwie „Środa z Profilaktyką” powraca więc w nowej, bezpiecznej, internetowej formule. Co tydzień na stronie Akademii NFZ i koncie Akademii NFZ w serwisie YouTube będzie można znaleźć nowe materiały edukacyjne, broszury, porady, filmy z udziałem ekspertów, poświęcone innemu zagadnieniu z zakresu profilaktyki.

W tym tygodniu „Środa z profilaktyką” odbywa się pod hasłem „Dni walki z rakiem. Styl życia a nowotwory”. Specjaliści nie mają wątpliwości, że nasze codzienne wybory to jeden z najważniejszych czynników, wpływających na ryzyko zachorowania na raka. Dbając o właściwą dietę, unikając używek czy chroniąc się przed słońcem można zaś skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo zmierzenia się z tą chorobą.

Jak styl życia wpływa na rozwój nowotworów? Zobacz materiały edukacyjne na stronie Akademii NFZ oraz w serwisie YouTube.

 

Wszystkie aktualności