Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
Czy przy umawianiu wizyty u onkologa niezbędne jest skierowanie? Czy badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w dowolnej, wybranej przez siebie placówce? Czy za kopię dokumentacji medycznej trzeba zapłacić? Kiedy szwankuje zdrowie, pacjenci często czują się zagubieni w meandrach powszechnego systemu opieki zdrowotnej. Nie wiedzą, gdzie powinni szukać potrzebnej diagnostyki i leczenia, z jakich form pomocy mogą skorzystać bezpłatnie, a które nie są refundowane.
Nieznajomość praw pacjenta dodatkowo potęguję stres związany z wizytą w przychodni czy szpitalu. Z myślą o tych, dla których wciąż są one zagadką, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego organizują szkolenie pn. „Profilaktyka zdrowotna w samorządzie – co pacjent o swoich prawach wiedzieć powinien”.
Podczas spotkania prelegenci przybliżą uczestnikom m.in. zakres świadczeń gwarantowanych w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Opowiedzą również o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ oraz o e-receptach.
Szkolenie jest dedykowane przede wszystkim seniorom, ale wziąć w nim udział mogą także inne zainteresowane osoby. Każdy słuchacz na zakończenie otrzyma imienny certyfikat.
Szkolenie odbędzie się 12 lutego 2020 r. w godz. 10-13 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II (Kraków, ul. Prądnicka 80). Udział w nim jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr. tel. 12 29 88 126.
Serdecznie zapraszamy.