Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.
23 września rozpoczyna się piąta edycja Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia – wspólnej społecznej akcji profilaktycznej Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.
Główną ideą przyświecającą organizowanemu świętu profilaktyki jest zwrócenie uwagi Małopolan na znaczenie regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, które pozwalają na wczesne wykrycie choroby i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego.
W trakcie trwania akcji podmioty lecznicze z terenu całej Małopolski będą udostępniały mieszkańcom województwa nieodpłatne miejsca na m.in. badania profilaktyczne, porady specjalistów medycznych oraz wykłady o tematyce prozdrowotnej. W tym roku do udziału w akcji zaproszone zostały również organizacje pożytku publicznego działające na terenie Małopolski w obszarze profilaktyki i działań promujących zdrowie, które także „otworzą swoje drzwi” dla mieszkańców.
W ramach Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia będzie można wykonać bezpłatnie podstawowe badania profilaktyczne, a także skorzystać z porad i konsultacji ekspertów:
28 września zapraszmy do stoiska Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie!
Do akcji przystąpiło ponad 40 podmiotów leczniczych z terenu Krakowa i innych miast Województwa Małopolskiego (Brzesko, Chrzanów, Jaroszowiec, Krzeszowice, Maków Podhalański, Miechów, Nowy Sącz, Rabka-Zdrój, Sucha Beskidzka, Tarnów, Tuchów, Zakopane), które w trakcie trwania Tygodnia Badań Profilaktycznych będą udostępniały mieszkańcom miejsca w sowich placówkach na bezpłatne badania profilaktyczne. Mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie skorzystać z badań spirometrycznych, EKG, USG, mammografii, pomiaru glukozy, cholesterolu, ciśnienia, testów na WZW typu C, a także porad specjalistów z zakresu onkologii, pulmonologii, dietetyki, stomatologii, fizjoterapii, rehabilitacji, psychologii, profilaktyki uzależnień, zatruć i wielu innych.
Szczegółowa informacja o badaniach dostępna jest na stronie internetowej: www.profilaktykawmalopolsce.pl oraz pod numerem Całodobowej Informacji Medycznej: 12 661 22 40
Programy profilaktyczne finansowane przez MOW NFZ: www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/
Wszystkie aktualności