Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!

17-12-2021

Tylko w pierwszym tygodniu grudnia w jednym z małopolskich szpitali zmarło 25 pacjentów z COVID-19. 20 z nich nie było zaszczepionych, choć preparat cały czas jest na wyciągnięcie ręki.

Lekarze nie mają wątpliwości, że szczepienia to najskuteczniejsza broń, jaką obecnie dysponujemy w starciu z COVID-19. Tylko w pierwszym tygodniu grudnia w jednym z małopolskich szpitali zmarło 25 pacjentów z COVID-19. 20 z nich nie było zaszczepionych. Jakie więc będą zbliżające się święta Bożego Narodzenia? Czy spędzimy je razem? Czy będziemy się zamartwiać o najbliższych? I ile pustych miejsc trzeba będzie zostawić przy wigilijnym stole?

Do odpowiedzialności za siebie i innych i wizyty w punkcie szczepień zachęca mieszkańców regionu Wojewoda Małopolski w ramach kolejnej kampanii społecznej promującej szczepienia. Jest ona organizowana pod hasłem „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!”. W ramach niej powstały spoty radiowe i telewizyjne prezentujące związek pomiędzy unikaniem „ukłucia”, a ciężkim przebiegiem COVID-19. Będą one emitowane w TVP Kraków oraz Radiu Kraków.

W Małopolsce obecnie w pełni zaszczepionych jest ponad 45 proc. mieszkańców. Na pozostałych personel medyczny czeka w ponad 600 punktach szczepień. To nie tylko przychodnie czy szpitale, ale również apteki i galerie handlowe.

Mapę wszystkich punktów szczepień można znaleźć tutaj

Najważniejsze, aktualne informacje o szczepieniach są gromadzone w serwisie Szczepimysię.

Wszystkie aktualności