Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

Bezpieczni w czasie epidemii - cykl filmów NFZ

01-09-2020

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczyna emisję filmów edukacyjnych pn. „Bezpieczni w czasie epidemii”. W ramach specjalnego cyklu zaproszeni eksperci m.in. rozprawią się z fake newsami dotyczącymi koronawirusa, podpowiedzą, jak się przed nim chronić, jak bezpiecznie się leczyć czy jak w nowej rzeczywistości zadbać o zdrowie i kondycję. Przedsięwzięciu patronują Ministerstwo Zdrowia oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Cykl filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii” składa się z 10 odcinków. Każdy z nich został poświęcony innej sferze życia, na którą wpłynęła epidemia COVID-19. Przygotowane materiały odpowiadają na pytania nurtujące każdego z nas. Dzięki nim wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję.

Do współpracy przy tworzeniu cyklu zaproszono szerokie grono ekspertów. W odnalezieniu się w niełatwej, nowej rzeczywistości pomogą m.in. Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz dr Paweł Grzesiowski, immunolog, specjalista ds. kontroli zakażeń, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek. Stałym elementem każdego filmu jest także głos pacjentów.

Premiera cyklu „Bezpieczni w czasie epidemii” odbędzie się 2 września. W pierwszym odcinku specjaliści rozprawią się z fake newsami dotyczącymi COVID-19, pokażą również, gdzie szukać wiarygodnych informacji, opartych na dowodach naukowych. Kolejne filmy będą publikowane w cyklu tygodniowym.

Plan emisji odcinków:

  1. Wiedza oparta na faktach
  2. Higiena i bezpieczeństwo
  3. Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?
  4. Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?
  5. Jak korzystać z opieki szpitalnej?
  6. W zdrowym ciele zdrowy duch!
  7. Żywienie ma znaczenie!
  8. Podróże bez ryzyka
  9. Praca w nowej rzeczywistości
  10. Nasza odpowiedzialność

Wszystkie odcinki cyklu zostaną wyemitowane na kanale Akademii NFZ w serwisie YouTube. 

Przedsięwzięciu patronują Ministerstwo Zdrowia oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Zobacz zwiastun cyklu

Wszystkie aktualności