Dla mediów

Informacje prasowe

Zakończyła się formalna ocena zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień

18-12-2020

Ponad 90 procent mieszkańców Małopolski ma zapewniony dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu. Małopolski OW NFZ szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień.

W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Szczepienia blisko domu

Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 90 procentach gmin w Małopolsce będą działały punkty szczepień (182 gminy).

- Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma około 90 procent dorosłych mieszkańców Małopolski - informuje Dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień

Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

- Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień – wyjaśnia Dyrektor MOW NFZ. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dodatkowy nabór w Małopolsce

17 grudnia br. Dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska ogłosiła dodatkowy nabór do udziału w Narodowym Programie Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Małopolsce. Nabór będzie prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. W Małopolsce jest to 26 gmin.

Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.

- Zależy nam, aby każdy dorosły mieszkaniec Małopolski, niezależnie czy mieszka w gminie miejskiej czy wiejskiej miał możliwość wykonania szczepienia jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania – podkreśla Dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Konsultacje dla placówek medycznych w oddziałach NFZ

Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Funduszu Zdrowia, w MOW NFZ uruchomione zostały konsultacje telefoniczne (785 852 193, 12 29 88 152, 12 29 88 122) i na miejscu, w sali obsługi klienta w Krakowie przy ul. Wadowickiej 8W.

Nasi konsultanci będą dyżurować:

  • piątek (18 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00
  • sobota (19 grudnia): w godzinach 8:00 – 15:00
  • poniedziałek (21 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00
  • wtorek (22 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00.

Masz pytania? Zadzwoń na infolinię

Przypominamy, że działa już specjalna infolinia dotycząca szczepień przeciw COVID-19. Do dyspozycji jest bezpłatny numer 989.

Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Sprawdź szczegóły dotyczące infolinii

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wszystkie aktualności