Dla mediów

Informacje prasowe

Punkt pobrań wymazów przy szpitalu im. Rydygiera przez weekend czynny przez całą dobę

23-10-2020

W najbliższą sobotę i niedzielę (24.10-25.10.) pacjenci, którym lekarze zlecili test w kierunku koronawirusa, będą mogli wykonać go w punkcie przy szpitalu im. Rydygiera o dowolnej porze dnia i nocy.

Przez całą dobę w najbliższy weekend czynny będzie krakowski punkt pobierania wymazów do testów w kierunku koronawirusa prowadzony przez VITO-MED sp. z o.o. Dzięki temu pacjenci skierowani na diagnostykę COVID-19 będą mogli wykonać potrzebne badanie o dowolnej porze dnia i nocy. Mobilny gabinet znajduje się na os. Złotej Jesieni 1 przy Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Ma on formę „drive-thru” – oznacza to, że pacjenci zgłaszający się na test nie muszą wysiadać z samochodów.

Przypominamy, że wszystkie punkty pobrań wymazów w regionie przyjmują pacjentów również w weekendy. Obecnie w całej Małopolsce testy w kierunku koronawirusa można wykonać w 37 miejscach. Dziś pracę rozpoczęły kolejne dwa punkty w Krakowie – przy al. Kijowskiej 12 oraz przy al. 29 Listopada 178 – oraz punkty w Skawinie i Libiążu. Żeby ułatwić Małopolanom wykonanie badania, systematycznie są również wydłużane godziny pracy już istniejących gabinetów.

Informacje na temat adresów, telefonów i godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie Małopolskiego OW NFZ oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Osoby, które posiadają Internetowe Konto Pacjenta, wynik badania mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający test.

Wszystkie aktualności