Dla mediów

Informacje prasowe

Małopolski NFZ wznawia częściowo obsługę pacjentów w Krakowie przy ul. Wadowickiej 8W

22-05-2020

Od 25 maja zacznie częściowo działać sala obsługi klientów w MOW NFZ przy ul. Wadowickiej 8W. Będzie można potwierdzić profil zaufany, załatwić sprawę dotyczącą wyrobów medycznych, podpisać umowę o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne lub uzyskać podstawowe informacje w sprawach związanych z działalnością NFZ. Mimo otwarcia sali nadal namawiamy do zdalnego kontaktu z naszym oddziałem, np. przez internet. 

Wszystkie wizyty będą odbywać się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Na salę obsługi klienta wejdą jedynie osoby z zasłoniętymi ustami i nosem, po zdezynfekowaniu rąk. Stanowiska do obsługi klientów będą oddalone od siebie o minimum dwa metry. Po zakończeniu spotkania z każdym pacjentem stanowisko, w tym przesłona chroniąca pracowników, blat biurka i długopisy będą starannie dezynfekowane.

Przy każdym stanowisku może przebywać tylko jedna osoba, a przyjmowani będą jedynie ci pacjenci, którzy wcześniej umówią wizytę za pośrednictwem internetu. Żeby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy wejść na stronę rejestracja.nfz-krakow.pl, wskazać rodzaj sprawy, jaką chcemy załatwić i wybrać dogodny termin wizyty.

Na stronie internetowej MOW NFZ www.nfz-krakow.pl opublikowaliśmy praktyczną listę numerów telefonów i adresów e-mail, za pośrednictwem których można załatwić sprawę bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto do dyspozycji jest elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP MOW NFZ (dla posiadaczy Profilu Zaufanego, czyli elektronicznego potwierdzenia tożsamości).

Przywrócenie pełnej działalności sal obsługi klientów będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Przypominamy, że sala obsługi klienta MOW NFZ mieści się obecnie przy ul. Wadowickiej 8W. W nowe miejsce można w komfortowy sposób dotrzeć komunikacją miejską – w pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy: Rzemieślnicza i autobusowy: Rondo Matecznego. Zaś na podróżujących samochodem przed budynkiem czekają miejsca parkingowe.

Wszystkie aktualności