Dla mediów

Informacje prasowe

Konkurs na ratownictwo medyczne w Małopolsce rozstrzygnięty

25-03-2019

Małopolski OW NFZ w dniu 25 marca br. rozstrzygnął postępowania w sprawie zawarcia umów  w rodzaju ratownictwo medyczne na terenie województwa małopolskiego. Od 1 kwietnia 134 zespoły ratownictwa medycznego będą zabezpieczać Małopolskę w 2 rejonach operacyjnych.

Zgodnie  ze  zmianą ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym rejony są tożsame z obszarem działania dyspozytorni. W związku z tym Małopolska została podzielona na 2 rejony operacyjne – krakowski (miasto Kraków, powiaty: krakowski, proszowicki, miechowski, olkuski, chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski, myślenicki, wielicki, nowotarski, tatrzański) i karpacki (miasto Nowy Sącz, miasto Tarnów, powiaty: nowosądecki, tarnowski, bocheński, brzeski, dąbrowski, limanowski, gorlicki), z lokalizacją dyspozytorni w Krakowie i Tarnowie.

W rozstrzygnięciu znalazły się Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które będzie zabezpieczać krakowski rejon operacyjny i Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - zabezpieczająca karpacki rejon operacyjny.

Od 1 kwietnia w Małopolsce oba rejony operacyjne obsługiwane będą przez 134 zespoły ratownictwa medycznego: 87 w rejonie krakowskim i 48 w rejonie karpackim. Krakowskie Pogotowie ratunkowe będzie realizować świadczenia z 11 współrealizatorami, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie wspólnie z 6 współrealizatorami. 

Nowe umowy będą obowiązywały od 1 kwietnia 2019 r do 31 grudnia 2020 r. Zespoły Ratownictwa Medycznego będą stacjonowały w miejscach stacjonowania zgodnie z wojewódzkim planem działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne

W Małopolsce pacjenci będą pod opieką 84 Zespołów Ratownictwa Medycznego typu „P”, 23  ZRM typu „S”;  26  czasowych podstawowych ZRM i 1 czasowego specjalistycznego ZRM.

Wartość rozstrzygnięcia konkursu od 1 kwietnia do końca 2019 r. wynosi  111 703 458,50 zł.

Wszystkie aktualności