Dla mediów

Informacje prasowe

Kolejne punkty pobrań w powiecie tarnowskim

21-10-2020

21 października został uruchomiony punkt pobrań w Tarnowie przy ul. Westerplatte 27 (punkt pobrań jest w namiocie).

Punkt działa w poniedziałki, środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele w godz. 9-14 oraz we wtorki w godz. 15-20:15.

Centrum Zdrowia Tuchów wczoraj (20 października) uruchomiło kolejny punkt, tym razem w Wierzchosławicach. Punkt działa w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7-15, w środę w godz. 9-17 oraz w soboty i niedziele w godz. 7-13. 

Informacje na temat pracy wszystkich punktów pobrań są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, a także na stronie pacjent.gov.pl. Ich adresy można również uzyskać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię NFZ, pod numer telefonu 800 190 590.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

Wszystkie aktualności