Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

„Z dziennika profilaktyka" - spotkania edukacyjne w Tarnowie

28-11-2023

Mościckie Centrum Medyczne organizuje cykl spotkań poświęconych zdrowiu. Najbliższe z nich odbędzie się w czwartek 30 listopada. Przy stanowisku małopolskiego NFZ porozmawiasz z doradcami o profilaktyce i wyrobisz EKUZ.

Cykl wydarzeń organizowanych przez Mościckie Centrum Medyczne w Tarnowie to okazja, by przyjrzeć się swoim codziennym nawykom i wprowadzić zmiany, które wyjdą nam na zdrowie. Największy wpływ na dobrą kondycję naszych organizmów mamy bowiem my sami. Aż w 53 proc. zależy ona od stylu życia, czyli naszego sposobu odżywiania, aktywności fizycznej czy sposobów radzenia sobie ze stresem. Specjaliści z MCM podpowiedzą jak zatroszczyć się o swoje zdrowie, odpowiedzą na pytania, wymienią się doświadczeniami.

Najbliższe spotkanie z cyklu „Z dziennika profilaktyka” odbędzie się w czwartek 30 listopada. Podczas niego zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej na temat cukrzycy w ciąży.

Przy stanowisku NFZ będzie można porozmawiać z doradcami o zdrowych nawykach, profilaktyce chorób i badaniach przesiewowych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia, które dają szansę na wczesne wykrycie rozwijającej się choroby. Przy okazji można będzie również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto zadbać o jej posiadanie, jeśli planujemy wyjazd za granicę. EKUZ potwierdza, że mamy prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych lub zawodowych do większości krajów europejskich. Są wśród nich kraje Unii Europejskiej, ale też Wielka Brytania, Szwajcaria, Norwegia czy Islandia.

Spotkania z cyklu „Z dziennika profilaktyka" odbywają się w sali konferencyjnej na I piętrze MCM przy ulicy Kwiatkowskiego 15 w Tarnowie w godz. 16-18. Zapisy w rejestracji i pod numerem telefonu 14 688 05 50. Cykl odbywa się w partnerstwie z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Program kolejnych spotkań:

  • 28.12 – Edukacja dla kobiet w okresie poprodukcyjnym. Żywienie, suplementacja i zmiany zachodzące w okresie menopauzy.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności