Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Informacje dla mediów

25 października - Nie ma zakłóceń w dostępie do świadczeń w Małopolsce

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez małopolskie szpitale  – większość z nich pracuje w normalnym trybie i przyjmuje pacjentów zgodnie z harmonogramem (dotyczy to również planowych zabiegów).  W żadnym szpitalu nie ma zagrożenia dla ciągłości opieki medycznej.

W kilku szpitalach (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie)     oddziały pracują dzisiaj na zasadzie wzmocnionego dyżuru całodobowego tj. praca w oddziałach odbywa się jak w dni świąteczne, z dodatkową obsadą lekarzy, którzy w trosce o dobro pacjenta dobrowolnie zgodzili na wzmocnienie obsady lekarskiej w tym dniu.  W związku ze zmniejszeniem obsady lekarzy – jak poinformowało kilka szpitali, cześć zabiegów planowych zostało przełożonych na późniejsze terminy.  Do wszystkich oddziałów będą przyjmowani pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia.

Pacjenci z wyprzedzeniem byli również informowani o  konieczności zmiany terminu wizyt w niektórych poradniach (1 poradnia w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, 2 poradnie w przychodni Twoje Zdrowie  w Nowym Sączu, 6 poradni w szpitalu w Gorlicach, po 3 poradnie w szpitalu im. Dietla i św. Ludwika w Krakowie)  które zostały dziś zamknięte z powodu nieobecności lekarzy. Wizyty pacjentów zarejestrowanych na dzień 25 października  zostały przeniesione na inne terminy.

Małopolski Oddział NFZ na bieżąco monitoruje sytuację.

Aleksandra Kwiecień
Rzecznik Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
w Krakowie