TIP

800 190 590

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

VII Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera pod patronatem Dyrektor MOW NFZ

22-11-2017

W trakcie tegorocznego Przeglądu w kinie Mikro w dniach 1-3 grudnia będzie można zobaczyć 6 filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. czeski Normalny Autystyczny Film Miroslava Janka - według krytyków jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów dokumentalnych 2016 roku, czy amerykański dokument Off tha Rails (Nie po kolei). Dodatkowo w trakcie Przeglądu spotkania z gośćmi: Kosmą Moczkiem – self-adwokatem, informatykiem, fotografem, osobą ze spektrum autyzmu oraz dr. Irą P. Heilveilem – psychologiem klinicznym, terapeutą, nauczycielem akademickim University of California w Los Angeles i producentem filmu Autism in Love (Autyzm i Miłość).

Nowością tegorocznego Przeglądu będzie specjalny seans skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej – uczniowie będą mieć dzięki temu możliwość zmierzenia się z problemem braku tolerancji wobec inności przez pokazanie perspektywy osoby, która boryka się z odrzuceniem oraz przemocą w dokumencie I Am Me (Jestem Sobą).

Wydarzeniem towarzyszącym  będzie – jak co roku – wystawa w hallu Kina Mikro.

Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera jest wydarzeniem, które kierowane jest w dużej mierze do osób niezwiązanych profesjonalnie z tematem autyzmu. Sztuka potrafi wiele, a więc także uwrażliwić i pomóc zaakceptować inność.

Program i szczegółowe informacje nt. VII Przeglądu Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

facebook.com/przegladfilmowoautyzmieizespoleaspergera

Wszystkie aktualności