Infolinia

  • 12 29 88 404
  • 12 29 88 386

Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Światowy Dzień Walki z Rakiem w Małopolsce

06-02-2017

Kilkadziesiąt nowych kont w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, wskazówki gdzie wykonać mammografię i cytologię, informacje nt. jak działa pakiet onkologiczny i przede wszystkim setki konsultacji, które przeprowadzili onkolodzy to wynik sobotnich dni otwartych w krakowskim Centrum Onkologii i sądeckim szpitalu im. J. Śniadeckiego.

 

Osoby, które zgłosiły się w sobotnie przedpołudnie do Centrum Onkologii mogły spotkać się z onkologami zakresu chirurgii, ginekologii i urologii. Każda osoba miała możliwość rozmowy z lekarzem w zaciszu gabinetu, gdzie- jak podkreślały zgłaszające się osoby – spokojnie można było porozmawiać  z lekarzem i rozwiać swoje wątpliwości. Cześć pacjentów wracała do domu z mocnym postaniem dbania o zdrowie i regularnej profilaktyki, część ustała terminy badań diagnostycznych. 

Do Centrum Onkologii zgłosiło się bardzo wielu mężczyzn w różnym wieku, aby spotkać się z urologiem. 

W Nowym Sączu pacjenci mogli wykonać badania skóry w kierunku czerniaka. Część z osób pierwszy raz mogła posłuchać, czym jest chemioterapia, jak działa, kto ją stosuje, jakie mogą być jej skutki uboczne.

Pracownicy MOW NFZ i Delegatury w Nowym Sączu odpowiadali przede wszystkim na pytania dotyczące profilaktyki i pakietu onkologicznego.

Światowy dzień walki z rakiem - kolaż zdjęć i logo NFZ

Wszystkie aktualności