Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

3 sierpnia – Małopolski Oddział NFZ na Tour de Pologne

01-08-2019

W najbliższą sobotę 3 sierpnia rozpocznie się 76. edycja wyścigu Tour de Pologne, a wraz z nią pojawi się kampania edukacyjna „Razem ścigamy się z cukrzycą”. Uczestnikiem wydarzenia będzie również Małopolski Oddział NFZ.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska zlokalizowanego przy stoisku kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” na terenie miasteczka wyścigu, gdzie każdy zainteresowany uzyska informacje na temat opieki medycznej w ramach NFZ.

Przy stoisku MOW NFZ będzie można także otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ, potwierdzić Profil Zaufany oraz uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta – IKP.

Pacjenci dowiedzą się jak korzystać z serwisu #NieCukrz – Diety.

Będziemy przypominać: #NieCukrz, cukier szkodzi! 

Zapraszamy w godz. 10.00 - 18.00 na miejsce startu pierwszego etapu Tour de Pologne (skrzyżowanie ulic Focha i 3 Maja).

W ramach kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” podejmowane są działania ukierunkowane na edukację społeczeństwa w zakresie cukrzycy, jej leczenia oraz profilaktyki. Jednym z działań jest również zaangażowanie w profilaktykę cukrzycy poprzez propagowanie aktywnego stylu życia. W ramach stoiska kampanii zostaną przeprowadzone bezpłatne badania poziomu cukru we krwi wśród osób odwiedzających miasteczko wyścigu.

Strona internetowa kampanii edukacyjnej  „Razem ścigamy się z cukrzycą” 

Raport „Cukier, otyłość – konsekwencje” 

Problem otyłości wśród dzieci 

Diety - serwis NFZ  

Wszystkie aktualności