TIP

800 190 590

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

25 października - Nie ma zakłóceń w dostępie do świadczeń w Małopolsce

25-10-2017

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez małopolskie szpitale  – większość z nich pracuje w normalnym trybie i przyjmuje pacjentów zgodnie z harmonogramem (dotyczy to również planowych zabiegów).  W żadnym szpitalu nie ma zagrożenia dla ciągłości opieki medycznej.

W kilku szpitalach (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie)     oddziały pracują dzisiaj na zasadzie wzmocnionego dyżuru całodobowego tj. praca w oddziałach odbywa się jak w dni świąteczne, z dodatkową obsadą lekarzy, którzy w trosce o dobro pacjenta dobrowolnie zgodzili na wzmocnienie obsady lekarskiej w tym dniu.  W związku ze zmniejszeniem obsady lekarzy – jak poinformowało kilka szpitali, cześć zabiegów planowych zostało przełożonych na późniejsze terminy.  Do wszystkich oddziałów będą przyjmowani pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia.

Pacjenci z wyprzedzeniem byli również informowani o  konieczności zmiany terminu wizyt w niektórych poradniach (1 poradnia w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, 2 poradnie w przychodni Twoje Zdrowie  w Nowym Sączu, 6 poradni w szpitalu w Gorlicach, po 3 poradnie w szpitalu im. Dietla i św. Ludwika w Krakowie)  które zostały dziś zamknięte z powodu nieobecności lekarzy. Wizyty pacjentów zarejestrowanych na dzień 25 października  zostały przeniesione na inne terminy.

Małopolski Oddział NFZ na bieżąco monitoruje sytuację.

Aleksandra Kwiecień
Rzecznik Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Wszystkie aktualności